top of page

Хатха-йога

За мету практики хатха йоги ставлять досягнення ідеального балансу фізичного здоров'я людини.

Саме такий стан наближає особистість до висших істин і гармонії.

hatha-yoga.jpg

Головні особливості

Що таке хатха-йога?

Хатха-йога — це «силова йога», оскільки при виконанні певних асан, вам необхідно застосувати фізичну й розумову силу. Головною ідеєю тут є розвиток гнучкості тіла. Тому вона ідеально підходить для тих, хто “хоче сісти на шпагат” і зробити “ось ту прикольну штуку”. А ще, під час занять зайві думки вилітають з голови й ви концентруєтесь на виконанні поз та власних відчуттях, а не на самокопанні.

Отже, що означає «хатха-йога»? У перекладі з санскриту: “Ха” — потік чоловічої енергії (активність, стійкість, білий колір, сонце), а “тха” — потік жіночої енергії (пасивність, порожнеча, потенційна можливість, чорний колір, місяць).

Чому варто спробувати зайнятись хатха-йогою?

По-перше, аби гарно почуватись. По-друге, це зміцнює організм і робить ваше тіло більш гнучким. Хатха дисциплінує розум та допомагає досягти гармонії, стати більш спокійними і врівноваженими. І по-третє, звільняючи тіло та думки від блоків ми відкриваємо в собі нові творчі здібності та відновлюємо енергію, створюючи її з пустоти.

В прямому та переносному значенні цього слова, ви подивитесь на себе з зовсім іншого ракурсу. 

Чи є протипоказання?

Головна відмінність хатха йоги від інших напрямів у тому, що вона нешкідлива як у фізичному, так і в енергетичному плані, тут немає складних завдань для розуму і тіла. Хатха йога ідеальна для початківців та практикуючих. Почавши займатися хатха йогою, ви полюбите цей стиль за простоту та ефективність. Практикуючи йогу, ви станете на шлях здобуття рівноваги та духовного зростання.

Головна умова - уважно слухати інструкції тренера і попереджати його про свої проблеми, особливості, біль і дискомфорт.

bottom of page